Efsane marka Sony için yolun sonu mu geldi? Merakla beklenen açıklama yapıldı

Son dönemlerde, Sony‘nin Çin’deki akıllı telefon pazarından çekileceğine dair dolaşan söylentiler, şirket tarafından kesin bir dille yalanlandı. Sony Çin tarafından yapılan açıklamada, Sony’nin Çin’deki birçok iş kolunun, mobil telefon işletmesi dahil, istikrarlı bir şekilde faaliyet gösterdiği belirtildi. Ayrıca, Çin’in Sony için en önemli yurt dışı pazarlarından biri olduğu ve şirketin Çin’deki gelecek gelişmelere büyük beklentilerle baktığı vurgulandı.

Bir zamanlar Ericsson’un ortaklık payını satın alarak Çin akıllı telefon pazarına adım atan Sony, yıllar içinde bu rekabetçi pazarda yerini korumakta zorlandı. Ancak Sony, halen Xperia PRO-I, Xperia 5 III, Xperia 1 V, Xperia 5V ve Xperia 1 IV gibi mevcut telefon serisini Çin’deki web sitesi üzerinden satışa sunmaya devam ediyor.

Efsane marka Sony için yolun sonu mu geldi? Merakla beklenen açıklama yapıldı

Şirketin 2024 yılı için Xperia 1 VI ve 5 VI dahil bir dizi yeni telefon üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu cihazlar hakkında şu ana kadar çok fazla detay bilinmese de, bazı duyumlar Xperia I VI modelinin üç kamera lensinin de 48MP olacağını işaret ediyor. Ayrıca, her iki cihazın da fotoğraflara dijital imza ekleyerek otantikliği garanti altına alacak ve manipülasyonu önleyecek bir özellikle gelmesi bekleniyor.

Sony‘nin Çin pazarındaki konumunu koruma kararlılığı, pazardaki yoğun rekabete ve geçmişteki pazar payı kayıplarına rağmen sürüyor. Firma, inovasyon ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımıyla öne çıkmaya ve Çin’deki kullanıcılar için değer yaratmaya devam etme niyetinde. Yeni teknolojiler ve kullanıcı deneyimine yönelik iyileştirmelerle donatılmış yeni modellerin lansmanı, Sony’nin bu pazardaki varlığını güçlendirmesine katkıda bulunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x